Конференція УФГО 9 травня 2018

Модератор: admin

Конференція УФГО 9 травня 2018

Сообщение liver » 17 май 2018, 10:11

Вперше опубліковано у групі фейсбук Гра го в Україні (держава, УФГО, активісти).

Публікується з деякими виправленнями та уточненнями.

Напишу свої враження від відвідування одного заходу, який мав би бути визначальним у загальній справі по розвитку гри Го в Україні.

Захід відбувся 9 травня 2018 року у місті Кременець Тернопільської області, центрі дозвілля "Панорама". Початок о 19.00.

Який захід? Чергова звітно-виборча конференція УФГО.
Оскільки я не бачив, щоб когось обирали секретарем конференції і ніхто не протоколював засідання, вважаю мою розповідь необхідною частиною у висвітленні обговорень та рішень на конференції, яке, я сподіваюсь, все ж відбудеться.
Як і заявлялося раніше(ред. Дмитром Яценко), мені, як делегату, компенсували витрати на проїзд та житло.
Почалась конференція з визначення кола осіб, які будуть рахувати кількість голосів на конференції. Чомусь для уточнення щодо того, як це має бути, президент звернувся до мене. Дмитро запропонував, щоб це робила Вікторія Симоненко, адже вона вже сиділа у центрі зібрання і в неї був ноутбук. Ніхто не заперечив. Дійсно, яка різниця, хто буде рахувати.
Після нескладних розрахунків виявилось, що конференція має відбутися за присутністю 40 голосів з 60 членів УФГО.
(Важливо: Всеукраїнська громадська організація Федерація го (бадук, вейчі) України на 7-му (за версією Дмитра Яценка 40-му) році існування має 60 членів )
Членами УФГО за словами присутніх членів президії Яценко і Кротович є тільки ті, хто сплатив членські внески. Мої заперечення стосовно того, що є Статут і треба діяти згідно нього викликали посмішку у кількох присутніх, а Юлія Кротович пояснила, що приведенням у відповідність до Статуту домовленостей кола членів президії займається Сергій Ридзель, але він досі не зробив відповідні документи.
(Важливо: Президія не фіксує результати своїх засідань, відповідальність за фіксацію рішень Президії покладено на особу, яка на те не уповноважена)
Коли почали рахувати голоси, то виявилося, що вимогу наявності заяв від членів УФГО щодо делегування своїх голосів виконав тільки я. Іншим повірили на слово, що вони представляють названих членів УФГО, що вже робило конференцію неправочинною, рішення якої не можна вважати законними. Коли Віка підрахувала голоси, виявилось, що не вистачає чотирьох голосів. Почали згадувати, до кого можна зателефонувати, щоб він пообіцяв сплатити внесок в УФГО. І це при тому, що було оголошено, що членство буде визнаватись тільки тоді, коли внесок буде сплачений до 1 травня. Я почав заперечувати, що це суперечить не тільки статуту, бо статут вже був порушений, а й тим правилам, які придумали самі присутні зацікавлені особи. Почали вигукуватися репліки: "А навіщо ми зібралися", "Треба підлаштувати правила під реалії". Було видно, що всебічне порушення будь-яких правил задля мети - почати конференцію в умовах відсутності кворуму, влаштовує всіх, крім мене. Я піднявся і пішов, сказавши, що не хочу брати участь в цьому балагані. На що мені Аркадій Богацький сказав, що тоді конференції немає і я повинен віддати гроші Дмитру, який той мені дав за проїзд. Яке відношення пан Аркадій має до грошей пана Дмитра він не пояснив. Я почав витягати гроші з кишені, на що Дмитро сказав, що об'являється перерва на п'ять хвилин і попросив мене не уходити. Після перерви пані Вікторія об'явила і потім чи то задля надійності чи то задля переконливісті ще раз повторила, що вона все перерахувала і кворум є. Ніяких цифр при цьому вона вже не наводила.
(Важливо: Конференція почалася в умовах недотримання будь-яких правил визначення кворуму)
Було запропоновано висловитись стосовно першого питання порядку денного - звіту роботи президії. Я просив надати 15 хвилин на доповідь. 15 хвилин мені не хотіли давати, але я настояв, пообіцявши укластися у 9 хвилин, якщо мені не будуть заважати. Доповідь складалася з 4-х частин. Текст доповіді додаю окремо. Ніяких рішень стосовно порушених в доповіді питань прийнято не було. Потім був довгий звіт президента Дмитра Яценка, який сводився до розповіді, як він шукав спонсорів, домовлявся, організовував Жіночий чемпіонат Європи та Дитячий чемпіонат Європи. При цьому він не назвав жодної цифри доходу чи витрат, крім того, що було відомо - скільки грошей дало Міністерство спорту на 2017 та 2018 роки. Будо підкреслено, що ці цифри загальновідомі, бо Ліверінов(тобто я) регулярно пише запити і Міністерство регулярно на них відповідає.
Фінансові стосунки між Дмитром Яценко та спонсорами щодо офіційних змагань УФГО пан Дмитро відмовився розголошувати, пославшись на те, що це дуже складно. Будь-які репліки доповідач зупиняв дзвіночком, що лежав на столі, наголошуючи, що спочатку розкаже він, а потім дасть всім висловитися. Звіт президента перейшов в промову щодо його бачення розвитку Го в Україні. Ідея полягає в тому, щоб проводити регулярно Всеукраїнський конгрес. В цьому полягає основна функція і задача УФГО. Тобто діяльність УФГО нівелюється до рівня оргкомітету турніру.
Після закінчення промови президента протягом не менше півгодини я попросив слово, де я висловив своє бачення розвитку Го, яке полягає в наданні уваги перш за все тренерській роботі, тобто збільшенню кількості тренерів, підвищенню їх кваліфікації, розвитку мережі гуртків з навчання Го у загальноосвітніх школах. Тоді з'явится чисельність спортсменів, що дозволить проводити подібні за кількістю Всеукраїнському конгресу турніри у кожному обласному центрі. Для цього треба створити місцеві підрозділи УФГО, написати і затвердити програму для факультативного навчання го у загальноосвітніх школах.
Важливо: Ніяких рішень стосовно звіту президента та моєї пропозиції не було.

По питанню обрання президента була одна кандидатура - діючий президент. Голосували всі(скільки - не відомо) за, крім 3-х голосів від Ліверінова. Обраний президент сказав щодо 3-го питання, обрання президії, що йому потрібна дієва президія і це така, з якою він взмозі працювати. Кандидатури: Качановський Артем, Светличний Павло, Симоненко Вікторія, Богацький Дмитро. На бажання долучитися до роботи Кротович Юлії та Абросімова Євгена пан Дмитро відмовив. Проголосували всі за крім 3-х голосів Ліверінова проти і одного голоса утримався від Петрашевської Ніки.
Дмитром Яценко було запропоновано на посаду голови КРК Кротович Юлію. Голосували всі одноголосно "за". Кількісний склад визначати пан Дмитро відмовився не зважаючи на прохання дотримуватися Статуту.

Були обговорення по питанню "Інше" порядку денного.
Дмитро Яценко запропонував внести зміни до статуту з метою поновлення статусу неприбутковості УФГО. Юлія Кротович додала, що УФГО за статутом, що є зараз, президентська республіка. Валерій Ліверінов уточнив - республіка однієї особи. Вирішили підготовити зміни до статуту до наступної конференції, яку запропоновано провести у наступному році на другому українському конгресі.

Конференція проходила в форматі наради Голови організації, де він переважно говорив, пропозиції щодо голосуваня визначалися суто ним. По суті це і була нарада.

Зібравшихся було 13 осіб.

З тих, кого знаю: Яценко Дмитро, Симоненко Вікторія, Кротович Юлія, Гілязов Олександр, Абросімов Євген, Лопатенко Костянтин, Петрашевська Ніка, Качановський Артем, Лисюк Дмитро, Богацький Аркадій, Ліверінов Валерій, Русановська Наталія. Ще була одна жіночка, мати когось з дітей.

Важливо: 18 квітня 2018 року на мою адресу електронної пошти надійшов лист від Дмитра Яценка з додатком у форматі MS Word, де зазначено: "Положення про членські внески знаходиться в стадії розробки і буде предметом для обговорення на звітно-виборчій конференції УФГо. Подробиці діючого порядку можна дізнатися у віце-президента УФГо Кротович Ю.П., а також відкритому доступі на форумі УФГо (UFGO.org) у відповідній гілці."
Отже, положення про членські внески не було предметом для обговорення, незважаючи на те, що це вже третя конференція УФГО(попередні 27 березня 2015, 31 серпня 2015), яка проходить в умовах неможливості визначення кворуму.
Вложения
Конференція УФГО.doc
Доповідь Ліверінов В.В.
(42.5 КБ) Скачиваний: 185
Лист Ліверінов.doc
лист від Дмитра Яценко
(514.5 КБ) Скачиваний: 200
liver
Модератор форума
 
Сообщения: 1928
Зарегистрирован: 17 окт 2011, 00:16

Вернуться в Украина

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron